Wielki atlas roślin Polski     

                                                             


strona główna powrót
Indeks łaciński

 

Acanthaceae (akantowate)

Acanthus longifolius (akant długolistny)

Acoraceae (tatarakowate)

Acorus calamus (tatarak zwyczajny)

Adoxaceae (piżmaczkowate)

Sambucus ebulus (bez hebd)

Sambucus nigra (bez czarny)

Viburnum lantana (kalina hordowina)

Viburnum opulus (kalina koralowa)

Viburnum rhytidophyllum (kalina sztywnolistna)

Viburnum sieboldii (kalina Siebolda)

Viburnum tinus (kalina wawrzynowata)

Agavoideae (agawowate)

Yucca filamentosa (jukka karolińska)

Alismataceae (żabieńcowate)

Alisma lanceolatum (żabieniec lancetowaty)

Alisma plantago-aquatica (żabieniec babka wodna)

Baldellia ranunculoides (żabienica jaskrowata)

Sagittaria platyphylla (strzałka szerokolistna)

Sagittaria sagittifolia (strzałka wodna)

Altingiaceae (altyngiowate)

Liquidambar styraciflua (ambrowiec amerykański)

Amaranthaceae (szarłatowate)

Amaranthus cruentus (szarłat wyniosły)

Amaranthus retroflexus (szarłat szorstki)

Celosia argentea (celozja srebrzysta)

Chenopodium album (komosa biała)

Chenopodium giganteum (komosa olbrzymia)

Amaryllidaceae (amarylkowate)

Allium caeruleum (czosnek błękitny)

Allium moly (czosnek południowy)

Allium montanum (czosnek skalny)

Allium oleraceum (czosnek zielonawy)

Allium paradoxum (czosnek dziwny)

Allium pulchellum (czosnek nadobny)

Allium schoenoprasum (czosnek szczypiorek)

Allium scorodoprasum (czosnek wężowy)

Allium sibiricum (czosnek syberyjski)

Allium ursinum (czosnek niedźwiedzi)

Allium victorialis (czosnek siatkowaty)

Allium vineale (czosnek winnicowy)

Galanthus nivalis (śnieżyczka przebiśnieg)

Leucojum aestivum (śnieżyca letnia)

Leucojum vernum (śnieżyca wiosenna)

Narcissus poeticus (narcyz biały)

Narcissus pseudonarcissus (narcyz trąbkowy)

Apiaceae (selerowate)

Aegopodium podagraria (podagrycznik pospolity)

Angelica archangelica (arcydzięgiel litwor)

Angelica sylvestris (dzięgiel leśny)

Apium nodiflorum (selery węzłobaldachowe)

Archangelica litoralis (dzięgiel litwor nadbrzeżny)

Anthriscus sylvestris (trybula leśna)

Astrantia major (jarzmianka większa)

Berula erecta (potocznik wąskolistny)

Bunium bulbocastanum (czarny kminek)

Bupleurum ranunculoides (przewiercień jaskrowaty)

Chaerophyllum aromaticum (świerząbek korzenny)

Chaerophyllum aureum (świerząbek złotawy)

Chaerophyllum temulum (świerząbek gajowy)

Cicuta virosa (szalej jadowity)

Daucus carota (marchew zwyczajna)

Eryngium campestre (mikołajek polny)

Eryngium maritimum (mikołajek nadmorski)

Eryngium planum (mikołajek płaskolistny)

Foeniculum vulgare (fenkuł włoski)

Hacquetia epipactis (cieszynianka wiosenna)

Heracleum mantegazzianum (barszcz Mantegazziego)

Heracleum sphondylium (barszcz zwyczajny)

Laserpitium siler (okrzyn górski)

Myrrhis odorata (marchewnik anyżowy)

Oenanthe aquatica (kropidło wodne)

Pastinaca sativa (pasternak zwyczajny)

Peucedanum alsaticum (gorysz alzacki)

Peucedanum cervaria (gorysz siny)

Peucedanum oreoselinum (gorysz pagórkowaty)

Peucedanum palustre (gorysz błotny)

Sanicula europaea (żankiel zwyczajny)

Seseli hippomorathrum (żebrzyca kobyla)

Seseli montanum (żebrzyca górska)

Silaum silaus (koniopłoch łąkowy)

Sium latifolium (marek szerokolistny)

Apocynaceae (toinowate)

Asclepias syriaca (trojeść amerykańska)

Amsonia tabernaemontana (amsonia nadreńska)

Vinca major (barwinek większy)

Vinca minor (barwinek pospolity)

Vincetoxicum hirundinaria (ciemiężyk białokwiatowy)

Araceae (obrazkowate)

Arum maculatum(obrazki plamiste)

Arum orientale (obrazki alpejskie)

Calla palustris (czermień błotna)

Lysichiton americanus (tulejnik amerykański)

Lysichiton camtschatcensis (tulejnik kamczacki)

Araliaceae (araliowate)

Aralia elata (aralia japońska)

Hedera helix (bluszcz pospolity)

Aristolochiaceae (kokornakowate)

Asarum europaeum (kopytnik pospolity)

Aristolochia clematitis (kokornak powojnikowy)

Asparagaceae (szparagowate)

Anthericum liliago (pajęcznica liliowata)

Anthericum ramosum (pajęcznica gałęzista)

Asparagus officinalis (szparag lekarski)

Asparagus prostratus (szparag płożący)

Hosta albomarginata (funkia białobrzega)

Hosta sieboldiana (funkia sina)

Hosta undulata (funkia falista)

Convallaria majalis (konwalia majowa)

Maianthemum bifolium (konwalijka dwulistna)

Muscari album (szafirek biały)

Muscari botryoides (szafirek drobnokwiatowy)

Muscari neglectum (szafirek groniasty)

Polygonatum latifolium (kokoryczka szerokolistna)

Polygonatum multiflorum (kokoryczka wielokwiatowa)

Polygonatum odoratum (kokoryczka wonna)

Polygonatum verticillatum (kokoryczka okółkowa)

Puschkinia scilloides (puszkinia cebulicowata)

Aspleniaceae (zanokcicowate)

Asplenium trichomanes (zanokcica skalna )

Asplenium ruta-muraria (zanokcica murowa)

Ceterach officinarum (śledzionka skalna)

Phyllitis scolopendricum (języcznik zwyczajny)

Asteraceae (astrowate)

Achillea ageratifolia (krwawnik żeniszkolistny)

Achillea clypeolata (krwawnik tarczowaty)

Achillea millefolium (krwawnik pospolity)

Achillea ptarmica (krwawnik kichawiec)

Achillea ptarmica 'The Pearl' (krwawnik kichawiec odm.pełna)

Achillea stricta (krwawnik wyprostowany)

Antennaria carpatica (ukwap karpacki)

Antennaria dioica (ukwap dwupienny)

Anthemis arvensis (rumian polny)

Anthemis nobilis (rumian rzymski)

Anthemis tinctoria (rumian żółty)

Arctium lappa (łopian większy)

Arctium tomentosum (łopian pajęczynowaty)

Arnica montana (arnika górska)

Artemisia absinthium (bylica piołun)

Artemisia campestris (bylica polna)

Artemisia maritima (bylica nadmorska)

Artemisia vulgaris (bylica pospolita)

Aster alpinus (aster alpejski)

Aster amellus (aster gawędka)

Bellis perennis (stokrotka pospolita)

Bidens tripartita (uczep trójlistkowy)

Petasites spurius (lepiężnik kutnerowaty)

Calendula officinalis (nagietek lekarski)

Carduus crispus (oset kędzierzawy)

Carduus personata (oset łopianowaty)

Carlina acanthifolia (dziewięćsił akantolistny)

Carlina acaulis (dziewięćsił bezłodygowy)

Carlina acaulis subsp. caulescens (dziewięćsił bezłodygowy odm. łodygowa)

Carlina onopordifolia (dziewięćsił popłocholistny)

Carlina vulgaris (dziewięćsił pospolity)

Centaurea cyanus (chaber bławatek)

Centaurea dealbata (chaber białawy)

Centaurea jacea (chaber łąkowy)

Centaurea kotschyana (chaber Kotschyego)

Centaurea macrocephala (chaber wielkogłówkowy)

Centaurea montana (chaber górski)

Centaurea rhenana (chaber nadreński)

Centaurea scabiosa (chaber driakiewnik)

Centaurea triumfettii (chaber barwny)

Chamomilla recutita (rumianek pospolity)

Chamomilla suaveolens (rumianek bezpromieniowy)

Cimicifuga europaea (omieg zachodni)

Cirsium acaule (ostrożeń krótkołodygowy)

Cirsium arvense (ostrożeń polny)

Cirsium canum (strożeń siwy)

Cirsium decussatum (ostrożeń siedmiogrodzki)

Cirsium oleraceum (ostrożeń warzywny)

Cirsium palustre (ostrożeń błotny)

Cirsium pannonicum (ostrożeń pannoński)

Cirsium vulgare (ostrożeń lancetowaty)

Conyza canadensis (przymiotno kanadyjskie)

Coreopsis grandiflora (nachyłek wielkokwiatowy)

Coreopsis lanceolata (nachyłek lancetowaty)

Coreopsis verticillata (nachyłek okółkowy)

Cosmos bipinnatus (kosmos pierzasty)

Crepis biennis (pępawa dwuletnia)

Crepis capillaris (pępawa zielona)

Cynara scolymus (karczoch zwyczajny)

Doronicum orientale (omieg wschodni)

Echinops ritro (przegorzan pospolity)

Echinops sphaerocephalus (przegorzan kulisty)

Erica herbacea (wrzosiec czerwony)

Erigeron annuus (przymiotno białe)

Erigeron speciosus (przymiotno okazałe)

Eupatorium cannabinum (sadziec konopiasty)

Galinsoga ciliata (żółtlica owłosiona)

Galinsoga parviflora (żółtlica drobnokwiatowa)

Gnaphalium sylvaticum (szarota leśna)

Gnaphalium uliginosum (szarota błotna)

Helianthus annuus (słonecznik zwyczajny)

Helianthus tuberosus (słonecznik bulwiasty)

Heliopsis helianthoides (słoneczniczek szorstki)

Helichrysum arenarium (kocanki piaskowe)

Hieracium florentinum (jastrzębiec wysoki)

Hieracium laevigatum (jastrzębiec gładki)

Hieracium murorum (jastrzębiec leśny)

Hieracium rotundatum (jastrzębiec siedmiogrodzki)

Hieracium sabaudum (jastrzębiec sabaudzki)

Hieracium umbellatum (jastrzębiec baldaszkowaty)

Hypochoeris maculata (prosienicznik plamisty)

Hypochaeris radicata (prosienicznik szorstki)

Inula britannica (oman łąkowy)

Inula ensifolia (oman wąskolistny)

Inula germanica (oman niemiecki)

Inula helenium (oman wielki)

Inula hirta (oman szorstki)

Inula salicina (oman wierzbolistny)

Lactuca perennis (sałata trwała)

Lactuca serriola (sałata kompasowa)

Lapsana communis (łoczyga pospolita)

Leontodon autumnalis (brodawnik jesienny)

Leontodon hispidus subsp. hastilis (brodawnik zwyczajny nagi)

Leontodon hispidus subsp. hispidus (brodawnik zwyczajny typowy)

Leontopodium alpinum (szarotka alpejska)

Leucanthemum maximum (jastrun wielki)

Leucanthemum vulgare (jastrun właściwy)

Leucanthemum waldsteinii (jastrun okrągłolistny)

Liatris spicata (liatra kłosowa)

Linosyris vulgaris (ożota zwyczajna)

Matricaria perforata (maruna bezwonna)

Onopordum acanthium (popłoch pospolity)

Petasites albus (lepiężnik biały)

Petasites hybridus (lepiężnik różowy)

Petasites spurius (lepiężnik kutnerowaty)

Rudbeckia hirta var. pulcherrima (rudbekia dwubarwna)

Scorzonera hispanica (wężymord czarny korzeń)

Scorzonera humilis (wężymord niski)

Scorzonera purpurea (wężymord stepowy)

Senecio aquaticus (starzec wodny)

Senecio jacobaea (starzec jakubek)

Senecio ovatus (starzec Fuchsa)

Senecio vernalis (starzec wiosenny)

Senecio vulgaris (starzec zwyczajny)

Silybum marianum (ostropest plamisty)

Tagetes patula (aksamitka rozpierzchła)

Tagetes tenuifolia (aksamitka wąskolistna)

Tanacetum corymbosum (wrotycz baldachogroniasty)

Tanacetum vulgare (wrotycz pospolity)

Taraxacum officinale (mniszek pospolity)

Taraxacum pieninicum (mniszek pieniński)

Telekia speciosa (smotrawa okazała)

Tussilago farfara (podbiał pospolity)

Balsaminaceae (niecierpkowate)

Impatiens glandulifera (niecierpek gruczołowaty)

Impatiens noli-tangere (niecierpek pospolity)

Impatiens parviflora (niecierpek drobnokwiatowy)

Betulaceae (brzozowate)

Betula alleghaniensis (brzoza żółta)

Betula humilis (brzoza niska)

Betula maximowicziana (brzoza Maksymowicza)

Betula nana (brzoza karłowata)

Betula pendula (brzoza brodawkowata)

Betula papyrifera (brzoza papierowa)

Betula pendula var. oycoviensis (brzoza ojcowska)

Betula pubescens (brzoza omszona)

Betula utilis (brzoza pożyteczna)

Corylus avellana (leszczyna pospolita)

Corylus colurna (leszczyna turecka)

Berberidaceae (berberysowate)

Epimedium x versicolor (epimedium pstre)

Epimedium x warleyense (epimedium Warleya)

Bignoniaceae (bignoniowate)

Campsis radicans (milin amerykański)

Catalpa bignonioides (surmia zwyczajna)

Catalpa ovata (surmia żółtokwiatowa)

Catalpa speciosa (surmia wielkokwiatowa)

Blechnaceae (podrzeniowate)

Blechnum spicant (podrzeń żebrowiec)

Boraginaceae (ogórecznikowate)

Anchusa arvensis (krzywoszyj polny)

Anchusa officinalis (farbownik lekarski)

Asperugo procumbens (lepczyca rozesłana)

Borago officinalis (ogórecznik lekarski)

Brunnera macrophylla (brunnera wielkolistna)

Cerinthe minor (ośmiał mniejszy)

Cynoglossum officinale (ostrzeń pospolity)

Echium russicum (żmijowiec czerwony)

Echium vulgare (żmijowiec zwyczajny)

Lithospermum arvense (nawrot polny)

Lithospermum purpurocaeruleum (nawrot czerwonobłękitny)

Myosotis arvensis (niezapominajka polna)

Myosotis palustris (niezapominajka błotna)

Myosotis sparsiflora (niezapominajka skąpokwiatowa)

Myosotis stricta (niezapominajka Piaskowa)

Myosotis sylvatica (niezapominajka leśna)

Omphalodes verna (ułudka wiosenna)

Phacelia tanacetifolia (facelia błękitna)

Pulmonaria mollis (miodunka miękkowłosa)

Pulmonaria obscura (miodunka ćma)

Pulmonaria officinalis (miodunka plamista)

Pulmonaria rubra (miodunka czerwona)

Symphytum cordatum (żywokost sercowaty)

Symphytum officinale (żywokost lekarski)

Brassicaceae (kapustowate)

Alliaria petiolata (czosnaczek pospolity)

Alyssum saxatile (smagliczka skalna)

Arabis alpina (gęsiówka alpejska)

Arabis caucasica (gęsiówka kaukaska)

Arabis hirsuta (gęsiówka szorstkowłosista)

Arabis procurrens (gęsiówka wczesna)

Arabis soyeri (gęsiówka stokrotkolistna)

Armoracia rusticana (chrzan zwyczajny)

Aubrieta deltoidea (żagwin zwyczajny)

Barbarea vulgaris (gorczycznik pospolity)

Berteroa incana (pyleniec pospolity)

Brassica campestris (kapusta polna)

Brassica napus (kapusta rzepak)

Bunias orientalis (rukiewnik wschodni)

Camelina alyssum (lnicznik właściwy)

Capsella bursa-pastoris (tasznik pospolity)

Cardamine amara (rzeżucha gorzka)

Cardamine hirsuta (rzeżucha włochata)

Cardaminopsis arenosa (rzeżusznik piaskowy typowy)

Cardaminopsis arenosa borbasii (rzezusznik piaskowy Borbasa)

Cochlearia tatrae (warzucha tatrzańska)

Diplotaxis muralis (dwurząd murowy)

Diplotaxis tenuifolia (dwurząd wąskolistny)

Draba aizoides (głodek mrzygłód)

Draba dubia (głodek mroźny)

Draba tomentosa (głodek kutnerowaty)

Erophila verna (wiosnówka pospolita)

Erysimum cheiranthoides (pszonak drobnokwiatowy)

Erysimum odoratum (pszonak pannoński)

Erysimum pieninicum (pszonak pieniński)

Hesperis matronalis (wieczornik damski)

Hutchinsia alpina (rzeżuszka alpejska)

Iberis sempervirens (ubiorek wiecznie zielony)

Isatis tinctoria (urzet barwierski)

Lepidium campestre (pieprzyca polna)

Lepidium ruderale (pieprzyca gruzowa)

Lepidium sativum (pieprzyca siewna)

Lobularia martima (smagliczka nadmorska)

Lunaria annua (miesiącznica roczna)

Lunaria rediviva (miesiącznica trwała)

Peucedanum oreoselinum (gorysz pagórkowy)

Rorippa amphibia (rzepicha ziemnowodna)

Rorippa palustris (rzepicha błotna)

Sinapis alba (gorczyca biała)

Sinapis arvensis (gorczyca polna typowa)

Sisymbrium altissimum (stulisz pannoński)

Sisymbrium loeselii (stulisz Loesela)

Sisymbrium luteum (stulisz żółty)

Sisymbrium officinale (stulisz lekarski)

Thlaspi arvense (tobołki polne)

Butomaceae (łączniowate)

Butomus umbellatus (łączeń baldaszkowy)

Buxaceae (bukszpanowate)

Buxus microphylla (bukszpan drobnolistny)

Buxus sempervirens (bukszpan zwyczajny)

Buxus sempervirens 'Angustifolia' (bukszpan zwyczajny odm. wąskolistna)

Pachysandra terminalis (runianka japońska)

Calochortaceae (kalochortowate)

Streptopus amplexifolius (liczydło górskie)

Calycanthaceae (kielichowcowate)

Calycanthus fertilis (kielichowiec plenny)

Calycanthus floridus (kielichowiec wonny)

Campanulaceae (dzwonkowate)

Adenophora liliifolia (dzwonecznik wonny)

Campanula bononiensis (dzwonek boloński)

Campanula carpatica (dzwonek karpacki)

Campanula cochleariifolia (dzwonek drobny)

Campanula glomerata (dzwonek skupiony)

Campanula latifolia (dzwonek szerokolistny)

Campanula medium (dzwonek ogrodowy)

Campanula patula (dzwonek rozpierzchły)

Campanula persicifolia (dzwonek brzoskwiniolistny)

Campanula polymorpha (dzwonek wąskolistny)

Campanula portenschlagiana (dzwonek dalmatyński)

Campanula poscharskyana (dzwonek poszarskiego)

Campanula rapunculoides (dzwonek jednostronny)

Campanula sibirica (dzwonek syberyjski)

Campanula trachelium (dzwonek pokrzywolistny)

Jasione montana (jasieniec piaskowy)

Lobelia erinus (lobelia przylądkowa)

Phyteuma spicatum (zerwa kłosowa)

Platycodon grandiflorus (rozwar wielkokwiatowy)

Caprifoliaceae (przewiertniowate)

Lonicera caprifolium (wiciokrzew przewiercień)

Lonicera maackii (wiciokrzew Maacka)

Lonicera maximowiczii (wiciokrzew Maksymowicza)

Lonicera periclymenum (wiciokrzew pomorski)

Lonicera pileata (wiciokrzew chiński)

Lonicera tatarica (wiciokrzew tatarski)

Lonicera xylosteum (wiciokrzew pospolity)

Caryophyllaceae (goździkowate)

Agrostemma githago (kąkol polny)

Cerastium arvense (rogownica polna)

Cerastium holosteoides (rogownica pospolita)

Cerastium semidecandrum (rogownica pięciopręcikowa)

Cerastium tatrae (rogownica Raciborskiego)

Cerastium tomentosum (rogownica kutnerowata)

Cucubalus baccifer (wyżpin jagodowy)

Dianthus carthusianorum (goździk kartuzek)

Dianthus caryophyllus (goździk ogrodowy)

Dianthus compactus (goździk skupiony)

Dianthus deltoides (goździk kropkowany)

Dianthus gratianopolitanus (goździk siny)

Dianthus plumarius (goździk postrzępiony)

Dianthus plumarius praecox (goździk postrzępiony wczesny)

Dianthus preobrazhenskii (goździk dwukolorowy)

Dianthus seguieri (goździk Seguiera)

Dianthus speciosus (goździk okazały)

Dianthus spiculifolius (goździk ostrolistny)

Dianthus superbus (goździk pyszny)

Gypsophila paniculata (łyszczec wiechowaty)

Gypsophila repens (łyszczec rozesłany)

Lychnis coronaria (firletka kwiecista)

Lychnis flos-cuculi (firletka poszarpana)

Minuartia kitaibelii (mokrzyca modrzewiolistna)

Myosoton aquaticum (kościenica wodna)

Petrorhagia saxifraga (goździcznik skalnicowy)

Saponaria officinalis (mydlnica lekarska)

Silene latifolia (bniec biały)

Silene dioica (bniec czerwony)

Silene vulgaris (lepnica rozdęta)

Silene nutans (lepnica zwisła)

Silene saxifraga (lepnica skalnicowata)

Silene tatarica (lepnica tatarska)

Silene zawadzkii (lepnica Zawadzkiego)

Stellaria graminea (gwiazdnica trawiasta)

Stellaria holostea (gwiazdnica wielkokwiatowa)

Stellaria nemorum (gwiazdnica gajowa)

Stellaria media (gwiazdnica pospolita)

Stellaria pallida (gwiazdnica blada)

Viscaria vulgaris (smółka pospolita)

Celastraceae (dławiszowate)

Euonymus europaeus (trzmielina pospolita)

Euonymus latifolius (trzmielina wielkoowocowa)

Euonymus macropterus (trzmielina wielkoskrzydła)

Euonymus verrucosus (trzmielina brodawkowata)

Ceratophyllaceae (ragatkowate)

Ceratophyllum demersum (rogatek sztywny)

Chenopodiaceae (komosowate)

Atriplex nitens (łoboda błyszcząca)

Chenopodium album (komosa biała)

Cistaceae (posłonakowete)

Helianthemum nummularium (posłonek rozesłany)

Helianthemum nummularium- obscurum (posłonek kutnerowaty)

Colchicaceae (ziemowitowe)

Colchicum autumnale (zimowit jesienny)

Commelinaceae (komelinowate)

Tradescantia virginiana (trzykrotka wirginijska)

Convolvulaceae (powojowate)

Convolvulus arvensis (powój polny)

Convolvulus tricolor (powój trójbarwny)

Calystegia sepium (kielisznik zaroślowy)

Ipomoea purpurea (wilec purpurowy)

Ipomoea lobata (wilec klapowany)

Cornaceae (dereniowate)

Cornus alba (dereń biały)

Cornus florida (dereń kwiecisty)

Cornus kousa (dereń kousa)

Cornus mas (dereń jadalny)

Cornus sanguinea (dereń świdwa)

Cornus sericea (dereń rozłogowy)

Crassulaceae (gruboszowate)

Jovibarba preissiana (rojownik włochaty)

Jovibarba sobolifera (rojownik pospolity)

Phedimus spurius (rozchodnik kaukaski)

Rhodiola rosea (rożeniec górski)

Sedum album (rozchodnik biały)

Sedum acre (rozchodnik ostry)

Sedum maximum (rozchodnik wielki)

Sedum reflexum (rozchodnik ościsty)

Sedum sexangulare (rozchodnik sześciorzędowy)

Sedum fabaria (rozchodnik karpacki)

Sempervivum arachnoideum (rojnik pajęczynowaty)

Sempervivum tectorum (rojnik murowy)

Cucurbitaceae (dyniowate)

Bryonia alba (przestęp biały)

Bryonia dioica (przestęp dwupienny)

Echinocystis lobata (kolczurka klapowana)

Thladiantha dubia (ziemniaczka sercowata)

Cyperaceae (ciborowate)

Carex acuta (turzyca zaostrzona)

Carex atherodes (turzyca oścista)

Carex vulpina (turzyca lisia)

Carex cuprina (turzyca niby-lisia)

Carex hirta (turzyca owłosiona)

Carex acutiformis (turzyca błotna)

Carex extensa (turzyca wyciągnięta)

Carex melanostachya (turzyca zwisła)

Carex ornithopoda (turzyca ptasie łapki)

Carex ovalis (turzyca zajęcza)

Carex pallescens (turzyca blada)

Carex panicea (turzyca prosowata)

Carex rostrata (turzyca dzióbkowata)

Carex praecox (turzyca wczesna)

Carex pseudocyperus (turzyca nibyciborowata)

Carex repens (turzyca poznańska)

Carex riparia (turzyca brzegowa)

Carex elongata (turzyca długokłosa)

Carex montana (turzyca pagórkowa)

Carex paniculata (turzycaprosowa)

Carex secalina (turzyca żytowata)

Carex strigosa (turzyca zgrzebłowata)

Carex sylvatica (turzyca leśna)

Eriophorum angustifolium (wełnianka wąskolistna)

Eriophorum vaginatum (wełnianka pochwowata)

Schoenoplectus lacustris (oczeret jeziorny)

Schoenoplectus tabernaemontani (oczeret Tabernemontana)

Schoenoplectus triqueter (oczeret trójgroniasty)

Cystopteridaceae (rozrzutkowate)

Gymnocarpium dryopteris (zachyłka trójkątna)

Gymnocarpium robertianum (zachyłka Roberta)

Dennstaedtiaceae

Pteridium aquilinum (orlica pospolita)

Dipsacaceae (szczeciowate)

Dipsacus sylvestris (szczeć pospolita)

Dipsacus laciniatus (szczeć wykrawana)

Knautia arvensis (świerzbnica polna)

Scabiosa columbaria (driakiew gołębia)

Scabiosa lucida (driakiew lśniąca)

Succisa pratensis (czarcikęs łąkowy)

Droseraceae (rosiczkowate)

Aldrovanda vesiculosa (aldrowanda pęcherzykowata)

Drosera anglica (rosiczka długolistna)

Dryopteridaceae (nerecznicowate)

Dryopteris cristata (nerecznica grzebieniasta)

Dryopteris dilatata (nerecznica szerokolistna)

Dryopteris expansa (nerecznica górska)

Dryopteris filix-mas (nerecznica samcza)

Polystichum aculeatum (paprotnik kolczysty)

Polystichum brauni (paprotnik Brauna)

Thelypteris palustris (zachylnik błotny)

Elaeagnaceae (oliwnikowate)

Elaeagnus angustifolia (oliwnik wąskolistny)

Elaeagnus commutata (oliwnik srebrzysty)

Hippophaë rhamnoides (rokitnik pospolity)

Equisetaceae (skrzypowate)

Equisetum arvense (skrzyp polny)

Equisetum hyemale (skrzyp zimowy)

Equisetum pratense (skrzyp łąkowy)

Equisetum ramosissimum (skrzyp gałęzisty)

Equisetum scirpoides (skrzyp sitowaty)

Equisetum sylvaticum (skrzyp leśny)

Equisetum telmateia (skrzyp olbrzymi)

Ericaceae (wrzosowate)

Calluna vulgaris (wrzos zwyczajny)

Empetrum nigrum (bażyna czarna)

Kalmia angustifolia (kalmia wąskolistna)

Ledum palustre (bagno zwyczajne)

Rhododendron dauricum (różanecznik dahurski)

Vaccinium corymbosum (borówka amerykańska)

Vaccinium myrtillus (borówka czarna)

Vaccinium vitis-idaea (borówka brusznica)

Euphorbiaceae (wilczomleczowate)

Euphorbia amygdaloides (wilczomlecz migdałolistny)

Euphorbia brittingeri (wilczomlecz brodawkowaty)

Euphorbia cyparissias (wilczomlecz sosnka)

Euphorbia dulcis (wilczomlecz słodki)

Euphorbia epithymoides (wilczomlecz pstry)

Euphorbia lucida (wilczomlecz błyszczący)

Euphorbia palustris (wilczomlecz błotny)

Mercurialis perennis (szczyr trwały)

Euphorbia sequierana (wilczomlecz Sequiera)

Ricinus communis (rącznik pospolity)

Fabaceae (bobowate)

Anthyllis alpestris (przelot alpejski)

Astragalus cicer (traganek pęcherzykowaty)

Astragalus glycyphyllos (traganek szerokolistny)

Astragalus penduliflorus (traganek zwisłokwiatowy)

Cercis canadensis (judaszowiec kanadyjski)

Chamaecytisus albus (szczodrzeniec zmienny)

Chamaecytisus ratisbonensis (szczodrzeniec rozesłany)

Chamaecytisus ruthenicus (szczodrzeniec ruski)

Chamaecytisus supinus (szczodrzeniec główkowaty)

Dorycnium germanicum) szyplin jedwabisty)

Dorycnium herbaceum (szyplin zielny)

Genistella sagittalis (janowczyk skrzydlaty)

Genista tinctoria (janowiec barwierski)

Genista pilosa (janowiec włosisty)

Glycyrrhiza glabra (lukrecja gładka)

Laburnum alpinum (złotokap alpejski)

Laburnum anagyroides (złotokap zwyczajny)

Lathyrus alpestris (groszek alpejski)

Lathyrus latifolius (groszek szerokolistny)

Lathyrus montanus (groszek skrzydlasty)

Lathyrus niger (groszek czarny)

Lathyrus odoratus (groszek pachnący)

Lathyrus pisiformis (groszek wielkoprzylistkowy)

Lathyrus pratensis (groszek żółty)

Lathyrus rotundifolius (groszek okrągłolistny)

Lathyrus sylvestris (groszek leśny)

Lathyrus tuberosus (groszek bulwiasty)

Lathyrus vernus (groszek wiosenny)

Lupinus polyphyllus (łubin trwały)

Lotus corniculatus (komonica zwyczajna)

Lotus maritimus (komonicznik skrzydlastostrąkowy)

Lotus uliginosus (komonica błotna)

Medicago falcata (lucerna sierpowata)

Medicago sativa (lucerna siewna)

Medicago ×varia (lucerna piaskowa)

Melilotus alba (nostrzyk biały)

Melilotus officinalis (nostrzyk żółty)

Onobrychis montana (sparceta górska)

Ononis arvensis (wilżyna bezbronna)

Ononis rotundifolia (wilżyna okrągłolistna)

Robinia hispida (robinia szczeciniasta)

Robinia pseudoacacia (robinia akacjowa)

Robinia viscosa (robinia lepka)

Securigera varia (cieciorka pstra) synonim: Coronilla varia

Oxytropis pilosa (ostrołódka kosmata)

Trifolium alpestre (koniczyna dwukłosowa)

Trifolium arvense (koniczyna polna)

Trifolium campestre (koniczyna różnoogonkowa)

Trifolium medium (koniczyna pogieta)

Trifolium montanum (koniczyna pagórkowa)

Trifolium pannonicum (koniczyna pannońska)

Trifolium pratense (koniczyna łąkowa)

Trifolium repens (koniczyna biała)

Trifolium rubens (koniczyna długokłosowa)

Vicia angustifolia (wyka wąskolistna)

Vicia cracca (wyka ptasia)

Vicia hirsuta (wyka drobnokwiatowa)

Vicia odorata (wyka groszkowa)

Vicia sativa (wyka siewna)

Vicia sepium (wyka płotowa)

Vicia unijuga (wyka dwuskrzydłowa)

Vicia villosa (wyka kosmata)

Wisteria sinensis (słodlin chiński)

Fagaceae (bukowate)

Quercus bicolor (dąb dwubarwny)

Quercus cerris (bąb burgundzki)

Quercus frainetto (dąb węgierski)

Quercus palustris (dąb błotny)

Quercus petraea (dąb bezszypułkowy)

Quercus robur (dąb szypułkowy)

Quercus rubra (dąb czerwony)

Fumariaceae (dymnicowate)

Corydalis cava (kokorycz pusta)

Corydalis lutea (kokorycz żółta)

Fumaria officinalis (dymnica pospolita)

Gentianaceae (goryczkowate)

Centaurium pulchellum (centuria nadobna)

Gentiana asclepiadea (goryczka trojeściowa)

Gentiana cruciata (goryczka krzyżowa)

Gentiana punctata (goryczka kropkowana)

Swertia perennis (niebielistka trwała)

Geraniaceae (bodziszkowate)

Erodium cicutarium (iglica pospolita)

Geranium macrorrhizum (bodziszek korzeniasty)

Geranium molle (bodziszek kosmaty)

Geranium phaeum (bodziszek żałobny)

Geranium palustre (bodziszek błotny)

Geranium pratense (bodziszek łąkowy)

Geranium pusillum (bodziszek drobny)

Geranium pyrenaicum (bodziszek pirenejski)

Geranium robertianum (bodziszek cuchnący)

Geranium sanguineum (bodziszek czerwony)

Geranium sanguineum var. striatum (bodziszek czerwony odm. prążkowana)

Geranium sanguineum var. prostratum (b. czerwony odm. rozpostarta)

Geranium sylvaticum (bodziszek leśny)

Pelargonium × hortorum (pelargonia pasiasta)

Grossulariaceae (agrestowate)

Ribes alpinum (porzeczka alpejska)

Ribes aureum (porzeczka zlota)

Ribes petraeum (porzeczka skalna)

Ribes rubrum (porzeczka zwyczajna)

Ribes sanguineum (porzeczka krwista)

Ribes uva-crispa (porzeczka agrest)

Haloragaceae (wodnikowate)

Myriophyllum verticillatum (wywłócznik okółkowy)

Hamamelidaceae (oczarowate)

Hamamelis x intermedia (oczar pośredni)

Hamamelis virginiana (oczar wirginijski)

Hydrophyllaceae (faceliowate)

Phacelia tanacetifolia (facelia błękitna)

Hippuridaceae (przęstkowate)

Hippuris vulgaris (przęstka pospolita)

Huperziaceae (wrońcowate)

Huperzia selago (wroniec widlasty)

Hyacinthaceae (hiacyntowate)

Muscari botryoides (szafirek drobnokwiatowy)

Ornithogalum umbellatum (śniedek baldaszkowaty)

Ornithogalum nutans (śniedek zwisły)

Ornithogalum pyrenaicum (śniedek żółtawy)

Scilla sibirica (cebulica syberyjska)

Hydrangeaceae (hortensjowate)

Deutzia × rosea (żylistek różowy)

Deutzia scabra (zylistek szorstki)

Hydrangea arborescens (hortensja krzewiasta)

Hydrangea arborescens ssp. discolor (hortensja krzewiasta przebarwiona)

Hydrangea heteromalla (hortensja miękkowłosa)

Hydrangea macrophylla (hortensja ogrodowa)

Hydrangea macrophylla aspera (hortensja ogrodowa aksamitna)

Schizophragma hydrangeoides (przywarka japońska)

Hydrocharitaceae (żabiściekowate)

Hydrocharis morsus-ranae (żabiściek pływający)

Stratiotes aloides (osoka aloesowata)

Hypericaceae (dziurawcowate)

Hypericum androsaemum (dziurawiec barwierski)

Hypericum calycinum (dziurawiec kielichowaty)

Hypericum maculatum (dziurawiec czteroboczny)

Hypericum perforatum (dziurawiec zwyczajny)

Iridaceae (kosaćcowate)

Crocus flavus (szafran żółtokwiatowy)

Crocus scepusiensis (szafran spiski)

Crocus vernus (szafran wiosenny)

Gladiolus hybridus (mieczyk ogrodowy)

Gladiolus imbricatus (mieczyk dachówkowaty)

Gladiolus palustris (mieczyk błotny)

Iris aphylla (kosaciec bezlistny)

Iris bucharica (kosaciec bucharski)

Iris germanica (kosaciec bródkowy)

Iris graminea (kosaciec trawolistny)

Iris pseudacorus (kosaciec żóły)

Iris sibirica (kosaciec syberyjski)

Juglandaceae (orzechowate)

Juglans ailantifolia (orzech japoński)

Juglans cathayensis (orzech chiński)

Juglans nigra (orzech czarny)

Juglans regia (orzech włoski)

Juncaceae (sitowate)

Juncus balticus (sit bałtycki)

Juncus compressus (sit ściśniony)

Juncus effusus (sit rozpierzchły)

Juncus inflexus (sit siny)

Juncus tenageia (sit błotny)

Luzula campestris (kosmatka polna)

Luzula luzuloides (kosmatka gajowa)

Luzula pilosa (kosmatka owłosiona)

Luzula sylvatica (kosmatka olbrzymia)

Lamiaceae (jasnotowate)

Ajuga reptans (dąbrówka rozłogowa)

Ballota nigra (mierznica czarna)

Betonica officinalis (bukwica zwyczajna)

Dracocephalum ruyschiana (pszczelnik wąskolistny)

Galeopsis bifida (poziewnik dwudzielny)

Galeopsis pubescens (poziewnik miękkowłosy)

Galeopsis tetrahit (poziwnik szorstki)

Galeobdolon luteum (gajowiec żółty)

Galeopsis speciosa (poziewnik pstry)

Glechoma hederacea (bluszczyk kurdybanek)

Lamium album (jasnota biała)

Lamium maculatum (jasnota plamista)

Lamium purpureum (jasnota purpurowa)

Leonurus cardiaca (serdecznik pospolity)

Lycopus europaeus (karbieniec pospolity)

Marrubium peregrinum (szanta obca)

Marrubium vulgare (szanta zwyczajna)

Melittis melissophyllum (miodownik melisowaty)

Mentha arvensis (mięta polna)

Mentha aquatica (mięta nadwodna)

Mentha longifolia (mięta długolistna)

Mentha x piperita (mieta pieprzowa)

Nepeta cataria (kocimiętka właściwa)

Origanum vulgare (lebiodka pospolita)

Phlomis tuberosa (żeleźniak bulwiasty)

Physostegia virginiana (odętka wirginijska)

Prunella grandiflora (głowienka wielkokwiatowa)

Prunella vulgaris (głowienka pospolita)

Scutellaria galericulata (tarczyca pospolita)

Salvia glutinosa (szałwia lepka)

Salvia nemorosa (szałwia omszona)

Salvia pratensis (szałwia łąkowa)

Salvia verticillata (szałwia okręgowa)

Salvia viridis (szałwia zielona)

Stachys byzantina (czyściec wełnisty)

Stachys grandiflora (czyście wielkokwiatowy)

Stachys palustris (czyściec błotny)

Stachys sylvatica (czyściec leśny)

Teucrium chamaedrys (ożanka właściwa)

Teucrium montanum (ożanka górska)

Teucrium scorodonia (ożanka nierównoząbkowa)

Thymus alpestris (macierzanka halna)

Thymus Marschalianus (macierzanka Marszala)

Thymus praecox (macierzanka wczesna)

Thymus pulegioides (macierzanka zwyczajna)

Thymus serpyllum (macierzanka piaskowa)

Stachys grandiflora (czyściec wielkokwiatowy)

Lardizabalaceae (krępieniowate)

Akebia quinata (akebia pięciolistkowa)

Laurales (wawrzynowce)

Calycanthus floridus (kielichowiec wonny)

Lemnaceae (rzęsowate)

Lemna minor (rzęsa drobna)

Spirodela polyrhiza (spirodela wielokorzeniowa)

Lentibulariaceae (pływaczowate)

Pinguicula grandiflora (tłustosz wielkokwiatowy)

Pinguicula vulgaris (tłustosz pospolity)

Utricularia vulgaris (pływacz zwyczajny)

Liliaceae (liliowate)

Gagea arvensis (złoć polna)

Gagea lutea (złoć żółta)

Fritillaria meleagris (szachownica kostkowata)

Lilium lancifolium (lilia tygrysia)

Lilium martagon (lilia złotogłów)

Tulipa gesneriana (tulipan ogrodowy)

Tulipa tarda (tulipan późny)

Linaceae (lnowate)

Linum austriacum (len austriacki)

Linum extraaxillare (len karpacki)

Linum hirsutum (len włochaty)

Linum flavum (len złocisty)

Linum usitatissimum (len zwyczajny)

Lycopodiaceae (widłakowate)

Huperzia selago (wroniec widlasty)

Lythraceae (krwawnicowate)

Lythrum salicaria (krwawnica pospolita)

Lythrum virgatum (krwawnica rózgowata)

Magnoliaceae (magnoliowate)

Liriodendron tulipifera (tulipanowiec amerykański)

Magnolia kobus (magnolia japońska)

Magnolia stellata (magnolia gwiażdzista)

Magnolia tripetala (magnolia parasolowata)

Magnolia × soulangeana (magnolia pośrednia)

Malvaceae (ślazowate)

Alcea rosea (malwa różowa)

Althaea officinalis (prawoślaz lekarski)

Lavatera thuringiaca (ślazówka turyngska)

Malva alcea (ślaz zygmarek)

Malva neglecta (ślaz zaniedbany)

Malva sylvestris (ślaz dziki)

Malva moschata (ślaz piżmowy)

Marsileaceae (marsyliowate)

Marsilea quadrifolia (marsylia czterolistna)

Melanthiaceae (melantkowate)

Veratrum album (ciemiężyca biała)

Veratrum lobelianum (ciemiężyca zielona)

Veratrum nigrum (ciemiężyca czarna)

Menyanthaceae (bobrkowate)

Menyanthes trifoliata (bobrek trójlistkowy)

Nymphoides peltata (grzybieńczyk wodny)

Nymphaeaceae (grzybieniowate)

Nymphaea alba (grzybień biały)

Nuphar lutea (grążel żółty)

Nymphoides peltata (grzybieńczyk wodny)

Oleaceae (oliwkowate)

Forsythia × intermedia (forsycja pośrednia)

Forsythia suspensa (forsycja zwisła)

Fraxinus excelsior (jesion wyniosły)

Fraxinus ornus (jesion mannowy)

Ligustrum ovalifolium (ligustr jajowatolistny)

Ligustrum vulgare (ligustr pospolity)

Syringa josikaea (lilak Josiki)

Syringa vulgaris (lilak pospolity)

Onagraceae (wiesiołkowate)

Circaea lutetiana (czartawa pospolita)

Epilobium alpestre (wierzbownica okółkowa)

Epilobium angustifolium (wierzbówka kiprzyca)

Epilobium hirsutum (wierzbownica kosmata)

Epilobium montanum (wierzbownica górska)

Epilobium parviflorum (wierzbownica drobnokwiatowa)

Epilobium roseum (wierzbownica bladoróżowa)

Ludwigia palustris (ludwigia błotna)

Oenothera biennis (wiesiołek dwuletni)

Oenothera macrocarpa (wiesiołek ozdobny)

Oenothera rubricaulis (wiesiołek czerwonołodygowy)

Onocleaceae

Matteuccia struthiopteris (pióropusznik strusi)

Ophioglossaceae (nasięźrzałowate)

Ophioglossum vulgatum (nasięźrzał pospolity)

Orchidaceae (storczykowate)

Dactylorhiza fuchsii (kukułka Fuchsa)

Dactylorhiza incarnata (kukułka krwista)

Dactylorhiza maculata (kukułka plamista)

Dactylorhiza majalis (kukułka szerokolistna)

Epipactis palustris (kruszczyk błotny)

Epipactis helleborine (kruszczyk szerokolistny)

Epipactis atrorubens (kruszczyk rdzawoczerwony)

Listera ovata (listera jajowata)

Orobanchaceae (zarazowate)

Melampyrum arvense (pszeniec różowy)

Orobanche flava (zaraza żółta)

Osmundaceae (długoszowate)

Osmunda regalis (długosz królewski)

Oxalidaceae (szczawikowate)

Oxalis acetosella (szczawik zajęczy)

Oxalis corniculata (szczawik rożkowaty)

Oxalis deppei (szczawik Deppego)

Oxalis europaea (szczawik żółty)

Paeoniaceae (piwoniowate)

Paeonia lactiflora (piwonia chińska)

Paeonia officinalis (piwonia lekarska)

Papaveraceae (makowate)

Chelidonium majus (glistnik jaskółcze ziele)

Glaucium flavum (siwiec żółty)

Corydalis cava (kokorycz pusta)

Corydalis intermedia (kokorycz wątła)

Corydalis lutea (kokorycz żółta)

Corydalis solida (kokorycz pełna)

Papaver argemone (mak piaskowy)

Papaver burseri (mak alpejski)

Papaver dubium (mak wątpliwy)

Papaver orientale (mak wschodni)

Papaver rhoeas (mak polny)

Papaver somniferum (mak lekarski)

Pinaceae (sosnowate)

Abies alba (jodła pospolita)

Abies cephalonica (jodła grecka)

Abies cilicica (jodła syryjska)

Abies concolor (jodła kalifornijska)

Abies grandis (jodła olbrzymia)

Abies koreana (jodła koreańska)

Abies nordmanniana (jodła kaukaska)

Picea abies (świerk pospolity)

Picea glauca (świerk biały)

Picea omorika (świerk serbski)

Picea pungens (świerk kłujący)

Picea sitchensis (świerk sitkajski)

Picea wilsonii (świerk Wilsona)

Pinus aristata (sosna oścista)

Pinus cembra (sosna limba)

Pinus mugo (sosna górska)

Pinus nigra (sosna czarna)

Pinus peuce (sosna rumelijska)

Pinus ponderosa (sosna żółta)

Pinus rigida (sosna smołowa)

Pinus strobus (sosna wejmutka)

Pinus sylwestris (sosna zwyczajna)

Pinus wallichiana (sosna himalajska)

Plantaginaceae (babkowate)

Antirrhinum majus (wyżlin większy)

Cymbalaria muralis (cymbalaria bluszczykowata)

Digitalis grandiflora (naparstnica zwyczajna)

Digitalis lanata (naparstnica wełnista)

Digitalis purpurea (naparstnica pupurowa)

Gratiola officinalis (konitrut błotny)

Linaria odora (lnica wonna)

Linaria vulgaris (lnica pospolita)

Plantago atrata (babka górska)

Plantago coronopus (babka pierzasta)

Plantago maritima (babka nadmorska)

Plantago media (babka średnia)

Plantago major (babka zwyczajna)

Plantago lanceolata (babka lancetowata)

Plantago serpentina (babka wężowa)

Plantago altissima (babka wyniosła)

Veronica anagallis-aquatica (przetacznik bobownik)

Veronica armena (przetacznik armeński)

Veronica arvensis (przetacznik polny)

Veronica austriaca (przetacznik ząbkowany)

Veronica chamaedrys (przetacznik ożankowy)

Veronica fruticans (przetacznik krzewinkowy)

Veronica gentianoides (przetacznik goryczkowaty)

Veronica hederifolia (przetacznik bluszczykowy)

Veronica longifolia (przetacznik długolistny)

Veronica officinalis (przetacznik leśny)

Veronica paniculata (przetacznik zwodny)

Veronica persica (przetacznik perski)

Veronica prostrata (przetacznik rozesłany)

Veronica serpyllifolia (przetacznik macierzankowy)

Veronica spicata (przetacznik kłosowy)

Plumbaginaceae (ołownicowate)(zawciągowate)

Armeria maritima subsp. elongata(zawciąg pospolity wydłużony)

Armeria maritima subsp. martima(zawciąg pospolity typowy)

Limonium latifolium (zatrwian szerokolistny)

Limonium sinuatum (zatrwian wrębny)

Plumbago auriculata (ołownik uszkowaty)

Poaceae (wiechlinowate)

Agropyron cristatum (perz grzebieniasty)

Agrostis capillaris (mietlica pospolita)

Alopecurus pratensis (wyczyniec łąkowy)

Arrhenatherun elatius (rajgras wyniosły)

Avena sativa (owies zwyczajny)

Avenula planiculmis (owsica spłaszczona)

Avenula pubescens (owsica omszona)

Brachypodium pinnatum (kłosownica pierzasta)

Brachypodium sylvaticum (kłosownica leśna)

Bromus erectus (stokłosa prosta)

Bromus sterilis (stokłosa płonna)

Calamagrostis varia (trzcinnik pstry)

Dactylis aschersoniana (kupkówka Aschersona)

Dactylis glomerata (kupkówka pospolita)

Elymus repens (perz właściwy)

Festuca airoides (kostrzewa niska)

Festuca amethystina (kostrzewa ametystowa)

Festuca arundinacea (kostrzewa trzcinowa)

Festuca cinerea (kostrzewa popielata)

Festuca pallens (kostrzewa blada)

Festuca psammophila (kostrzewa piaskowa)

Festuca rubra (kostrzewa czerwona)

Festuca trachyphylla (kostrzewa murawowa)

Festuca valesiaca (kostrzewa walezyjska)

Glyceria fluitans (manna jadalna)

Helictotrichon sempervirens (owsica wiecznie zielona)

Hierochloë odorata (turówka leśna)

Koeleria macrantha (strzęplica nadobna)

Lolium perenne (życica trwała)

Melica nutans (perłówka zwisła)

Melica uniflora (perłówka jednokwiatowa)

Miscanthus sacchariflorus (miskant cukrowy)

Phalaris arundinacea (mozga trzcinowata)

Phleum pratense (tymotka łąkowa)

Poa alpina (wiechlina alpejska)

Poa annua (wiechlina roczna)

Poa chaixii (wiechlina Chaixa)

Poa nemoralis (wiechlina gajowa)

Poa trivialis (wiechlina zwyczajna)

Puccinellia distans (mannica odstająca)

Secale cereale (żyto zwyczajne)

Sesleria varia (Sesleria skalna)

Setaria viridis (włośnica zielona)

Stipa borysthenica (ostnica piaskowa)

Stipa capillata (ostnica włosowata)

Stipa joannis (ostnica Jana)

Stipa tirsa (ostnica cienkolistna)

Triticum aestivum (pszenica zwyczajna)

Polemoniaceae (wielosiłowate)

Phlox divaricata (floks kanadyjski)

Phlox paniculata (floks wiechowaty)

Phlox subulata (floks szydlasty)

Polemonium coeruleum (wielosił błękitny)

Polygonaceae (rdestowate)

Fallopia aubertii (rdestówka Auberta)

Fallopia dumetorum (rdestówka zaroślowa)

Fallopia convolvulus (rdestówka powojowata)

Oxyria digyna (szawiór alpejski)

Polygonum affine (rdest pokrewny)

Polygonum amphibium (rdest ziemnowodny)

Polygonum aviculare (rdest ptasi)

Polygonum bistorta (rdest wężownik)

Polygonum hydropiper (rdest ostrogorzki)

Polygonum persicaria (rdest plamisty)

Polygonum viviparum (rdest żyworodny)

Reynoutria x bohemica (rdestowiec pośredni)

Reynoutria japonica (rdestowiec ostrokończysty)

Reynoutria sachalinensis (rdestowiec sachaliński)

Rheum rhabarbarum (rabarbar kędzierzawy)

Rheum rhaponticum (rabarbar ogrodowy)

Rumex acetosa (szczaw zwyczajny)

Rumex acetosella (szczaw polny)

Rumex alpinus (szczaw alpejski)

Rumex aquaticus (szczaw wodny)

Rumex hydrolapathum (szczaw lancetowaty)

Rumex maritimus (szczaw nadmorski)

Rumex sanguineus (szczaw gajowy)

Rumex scutatus (szczaw tarczolistny)

Polypodiaceae (paprotkowate)

Polypodium interjectum (paprotka pośrednia)

Polypodium vulgare (paprotka zwyczajna)

Pontederiaceae

Pontederia cordata (rozpław sercowaty)

Potamogetonaceae (rdestnicowate)

Potamogeton crispus (rdestnica kędzierzawa)

Potamogeton natans (rdestnica pływająca)

Potamogeton perfoliatus (rdestnica przeszyta

Primulaceae (pierwiosnkowate)

Anagallis arvensis (kurzyślad polny)

Cyclamen purpurascens (cyklamen purpurowy)

Hottonia palustris (okrężnica bagienna)

Lysimachia nummularia (tojeść rozesłana)

Lysimachia nemorum (tojeść gajowa)

Lysimachia vulgaris (tojeść pospolita)

Lysimachia thyrsiflora (tojeść bukietowa)

Omphalodes verna (tojeść orzęsiona)

Primula auricula (pierwiosnek łyszczak)

Primula elatior (pierwiosnek wyniosły)

Primula halleri (pierwiosnek Hallera)

Primula x polyantha (pierwiosnek ogrodowy)

Primula rosea (pierwiosnek różowy)

Primula veris (pierwiosnek lekarski)

Primula farinosa (pierwiosnek omączony)

Soldanella carpatica (urdzik karpacki)

Ranunculaceae (jaskrowate)

Aconitum firmum (tojad mocny)

Aconitum lycoctonum (tojad lisi)

Aconitum moldavicum (tojad mołdawski)

Aconitum variegatum (tojad dzióbaty)

Actaea spicata (czerniec gronkowy)

Adonis vernalis (miłek wiosenny)

Anemone narcissiflora (zawilec narcyzowy)

Anemone nemorosa (zawilec gajowy)

Anemone ranunculoides (zawilec żółty)

Anemone ranunculoides 'Pleniflora' (zawilec żółty pełnokwiatowy

Anemone sylvestris (zawilec wielkokwiatowy)

Aquilegia × hybrida (orlik mieszańcowy)

Aquilegia vulgaris (orlik pospolity)

Caltha palustris (knieć błotna)

Caltha palustris x multiplex (knieć błotna pełnokwiatowa)

Cimicifuga europaea (pluskwica europejska)

Clematis alpina (powojnik alpejski)

Clematis integrifolia (powojnik całolistny)

Clematis recta (powonik prosty)

Clematis vitalba (powojnik pnący)

Consolida ajacis (ostróżeczka ogrodowa)

Consolida regalis (ostróżeczka polna)

Delphinium elatum (ostróżka wyniosła)

Delphinium oxysepalum (ostróżka tatrzańska)

Eranthis hyemalis (rannik zimowy)

Ficaria verna (ziarnopłon wiosenny)

Helleborus foetidus (ciemiernik cuchnący)

Helleborus lividus (ciemirnik korsykański)

Helleborus niger (ciemiernik biały)

Helleborus viridis (ciemiernik zielony)

Hepatica nobilis (przylaszczka pospolita)

Pulsatilla patens (sasanka otwarta)

Pulsatilla pratensis (sasanka łąkowa)

Pulsatilla slavica (sasanka słowacka)

Pulsatilla vernalis (sasanka wiosenna)

Pulsatilla vulgaris (sasanka zwyczajna)

Ranunculus acris (jaskier ostry)

Ranunculus alpestris (jaskier alpejski)

Ranunculus aquatilis (włosienicznik wodny)

Ranunculus bulbosus (jaskier bulwkowy)

Ranunculus illyricus (jaskier illiryjski)

Ranunculus lanuginosus (jaskier kosmaty)

Ranunculus lingua (jaskier wielki)

Ranunculus polyanthemos (jaskier wielokwiatowy)

Ranunculus repens (jaskier rozłogowy)

Ranunculus sceleratus (jaskier jadowity)

Ranunculus strigulosus (jaskier rdzawy)

Thalictrum aquilegifolium (rutewka orlikolistna)

Thalictrum flavum (rutewka żółta)

Thalictrum minus (rutewka mniejsza)

Trollius europaeus (pełnik europejski)

Rhamnaceae (szakłakowate)

Rhamnus alpina (szkłak górski)

Rhamnus cathartica (szakłak pospolity)

Rhamnus imeretina (szakłak wielkolistny)

Rosaceae (różowate)

Agrimonia eupatoria (rzepik pospolity)

Alchemilla cymatophylla (przywrotnik falistolistny)

Alchemilla glabra (przywrotnik prawie nagi)

Alchemilla gracilis (przywrotnik połyskujący)

Alchemilla gracilis (przywrotnik połyskujący)

Alchemilla hirsuticaulis (przywrotnik owłosiony)

Alchemilla ladislai (przywrotnik Władysława)

Alchemilla mollis (przywrotnik miękki)

Alchemilla monticola (przywrotnik pasterski)

Alchemilla plicatula (przywrotnik pofałdowany)

Alchemilla vulgaris (orzywrotnik pospolity)

Amelanchier canadensis (świdośliwa kanadyjska)

Amelanchier laevis (świdosliwka gładka)

Armeniaca sibirica (morela syberyjska)

Aronia × prunifolia (aronia śliwolistna)

Aruncus sylvestris (parzydło leśne)

Chaenomeles japonica (pigwowiec japoński)

Chaenomeles speciosa (pigwowiec okazały)

Chaenomeles x superba (pigwowiec pośredni)

Comarum palustre (siedmiopalecznik błotny)

Cotoneaster dielsanus (irga Dielsa)

Cotoneaster horizontalis (irga pozioma)

Cotoneaster integerrimus (irga pospolita)

Cotoneaster lucidus (irga błyszcząca)

Cotoneaster melanocarpus (irga czarna)

Cotoneaster nitens (irga lśniąca)

Cotoneaster praecox (irga wczesna)

Cotoneaster salicifolius (irga wierzbolistna)

Cotoneaster tomentosus (irga kutnerowata)

Crataegus x media (głóg pośredni)

Crataegus monogyna (głóg jednoszyjkowy)

Crataegus pedicellata (głóg szypułkowy)

Cydonia oblonga (pigwa pospolita)

Dryas octopetala (dębik ośmiopłatkowy)

Duchesnea indica (poziomkówka indyjska)

Filipendula ulmaria (wiązówka błotna)

Filipendula vulgaris (wiązówka bulwkowa)

Fragaria x ananassa (poziomka truskawka)

Fragaria moschata (poziomka wysoka)

Fragaria vesca (poziomka pospolita)

Fragaria viridis (poziomka twardawa)

Geum coccineum (kuklik szkarłatny)

Geum montanum (kuklik górski)

Geum rivale (kuklik zwisły)

Geum urbanum (kuklik pospolity)

Malus baccata (jabłoń jagodowa)

Malus domestica (jabłoń domowa)

Malus floribunda (jabłoń kwiecista)

Malus × purpurea (jabłoń purpurowa)

Malus sylvestris (jabłoń dzika)

Potentilla anserina (pięciornik gęsi)

Potentilla alba (pięciornik biały)

Potentilla anglica (pięciornik rozścielony)

Potentilla argentea (pięciornik srebrny)

Potentilla collina (pięciornik pagórkowy)

Potentilla crantzii (pięciornik alpejski)

Potentilla fruticosa (pięciornik krzewiasty)

Potentilla micrantha (pięciornik drobnokwiatowy)

Potentilla neumanniana (pięciornik wiosenny)

Potentilla norvegica (pięciornik norweski)

Potentilla recta (pięciornik wyprostowany)

Potentilla rupestris (pięciornik skalny)

Prunus avium (wiśnia ptasia [czereśnia])

Prunus cerasus (wiśnia pospolita)

Prunus fruticosa (wiśnia karłowata)

Prunus mahaleb (wiśnia wonna)

Prunus serrulata (wisnia piłkowana)

Prunus subhirtella (wiśnia różowa)

Pyrus caucasica (grusza kaukaska)

Pyrus communis (grusza pospolita)

Pyrus pyraster (grusza polna)

Rosa agrestis (róża rolna-polna)

Rosa canina (róża dzika)

Rosa dumalis (róża sina)

Rosa gallica (róża francuska)

Rosa inodora (róża eliptyczna)

Rosa majalis (róża girlandowa)

Rosa multiflora (róża wielokwiatowa)

Rosa rubiginosa (róża rdzawa)

Rosa rugosa (róża pomarszczona)

Rosa seraphini (róża seraphini)

Rosa villosa (róża jabłkowata)

Rosa zalana (róża węgierska)

Rubus armeniacus (jeżyna kaukaska)

Rubus bifrons (jeżyna dwubarwna)

Rubus caesius (jeżyna popielica)

Rubus chaerophyllus (jeżyna świerząbkowata)

Rubus crispomarginatus (jeżyna kędzierzawolistna)

Rubus divaricatus (jeżyna połyskująca)

Rubus fasciculatus (róża szarozielona)

Rubus fruticosus (jeżyna krzewiasta)

Rubus gothicus (jeżyna gocka)

Rubus grabowskii (jeżyna bukietowa)

Rubus idaeus (malina właściwa)

Rubus nemoralis (jeżyna smukłokolcowa)

Rubus nemorosus (jeżyna zaroślowa)

Rubus odoratus (jeżyna pachnąca)

Rubus opacus (jeżyna ponura)

Rubus plicatus (jeżyna fałdowana)

Rubus radula (jeżyna szorstka)

Rubus rudis (jeżyna szczeciniasta)

Rubus saxatilis (malina kamionka)

Rubus silesiacus (jezyna śląska)

Rubus wimmerianus (jeżyna Wimmera)

Sanguisorba minor (krwiściąg mniejszy)

Sanguisorba officinalis (krwiściąg lekarski)

Sibbaldia procumbens (sybaldia rozesłana)

Sorbaria sorbifolia (tawlina jarzębolistna)

Sorbus chamaemespilus (jarząb nieszpułkowy)

Waldsteinia geoides (pragnia kuklikowata)

Resedaceae (rezedowate)

Reseda luteola (rezeda żółtawa)

Rubiaceae (marzanowate)

Asperula cynanchica (marzanka pagórkowa)

Asperula odorata (przytulinka krzyżowa)

Asperula tinctoria (marzanka barwierska)

Galium anisophyllon (przytulia nierównolistna)

Galium aparine (przytulia czepna)

Galium boreale (przytulia północna)

Galium cracoviense (przytulia krakowska)

Galium glaucum (przytulia sina)

Galium mollugo (przytulia pospolita)

Galium odoratum (przytulia wonna)

Galium palustre (przytulia błotna)

Galium rubioides (przytulia szerokolistna)

Galium verum (przytulia właściwa)

Rutaceae (rutowate)

Dictamnus albus (dyptam jesionolistny)

Poncirus trifoliata (pomarańcza trójlistkowa)

Ruta graveolens (ruta zwyczajna)

Salicaceae (wierzbowate)

Salix acutifolia (wierzba ostrolistna)

Salix alba (wierzba biała)

Salix alba 'Tristis' (wierzba płacząca)

Salix alpina (wierzba alpejska)

Salix aurita (wierzba uszata)

Salix caprea (wierzba iwa)

Salix cinerea (wierzba szara)

Salix fragilis (wierzba krucha)

Salix pentandra (wierzba pięciopręcikowa)

Salix purpurea (wierzba purpurowa)

Salix repens (wierzba płożąca)

Salix repens subsp. rosmarinifolia (wierzba rokita)

Salix retusa (wierzba wykrojona)

Salix triandra (wierzba trójpręcikowa)

Salviniaceae (salwiniowate)

Salvinia natans (salwinia pływająca)

Sapindaceae (mydleńcowate)

Acer campestre (klon polny)

Acer davidii (klon Davida)

Acer ginnala (klon ginnala)

Acer monspessulanum (klon francuski)

Acer negundo (klon jesionolistny)

Acer palmatum (klon palmowy)

Acer platanoides (klon zwyczajny)

Acer pseudoplatanus (klon jawor)

Acer saccharinum (klon srebrzysty)

Acer tataricum (klon tatarski)

Aesculus × carnea (kasztanowiec czerwony)

Aesculus glabra (kasztanowiec gładki)

Aesculus hippocastanum (kasztanowiec zwyczajny)

Aesculus parviflora (kasztanowiec drobnokwiatowy)

Aesculus turbinata (kasztanowiec japoński)

Saxifragaceae (skalinicowate)

Bergenia cordifolia (bergenia sercowata)

Bergenia crassifolia (bergenia grubolistna)

Chrysosplenium alternifolium (śledziennica skrętolistna)

Saxifraga × arendsii (skalnica Arendsa)

Saxifraga cuneifolia (skalnica klinolistna)

Saxifraga moschata (Skalnica darniowa)

Saxifraga paniculata (skalnica gronkowa)

Saxifraga rotundifolia (skalnica okrągłolistna)

Saxifraga tridactylites (skalnica trójpalczasta)

Saxifraga umbrosa (skalnica cienista)

Saururaceae (jaszczurowcowate)

Saururus cernuus (jaszczurzec zwisły)

Scheuchzeriaceae (bagnicowate)

Triglochin maritimum (świbka morska)

Scrophulariaceae (trędownikowate)

Rhinanthus minor (szelężnik mniejszy)

Verbascum chaixii (dziewanna austriacka)

Verbascum densiflorum (dziewanna wielkokwiatowa)

Verbascum nigrum (dziewanna pospolita)

Verbascum lychnitis (dziewanna firletkowa)

Verbascum phoeniceum (dziewanna fioletowa)

Verbascum speciosum (dziewanna okazała)

Verbascum thapsus (dziewanna drobnokwiatowa)

Solanaceae (psiankowate)

Atropa belladonna (pokrzyk wilcza jagoda)

Datura tatula (bieluń fioletowy)

Datura stramonium (bieluń dziędzierzawa)

Lycium barbarum (kolcowój pospolity)

Lycopersicon esculentum (pomidor zwyczajny)

Nicandra physalodes (nikandra miechunkowa)

Petunia x hybrida (petunia ogrodowa)

Physalis alkekengi (miechunka rozdęta)

Physochlaina orientalis (rozdętka wschodnia)

Solanum dulcamara (psianka słodkogórz)

Solanum nigrum (psianka czarna)

Sparganiaceae (jeżogłówkowate)

Sparganium erectum (jeżogłówka gałęzista)

Styracaceae (styrakowate)

Halesia monticola (osnieża górska)

Pterostyrax hispida (styrakowiec japoński)

Tamaricaceae (tamaryszkowate)

Tamarix parviflora (tamaryszek drobnokwiatowy)

Tamarix ramosissima (tamaryszek pięciopręcikowy)

Thymelaeaceae (wawrzynkowate)

Daphne arbuscula (wawrzynek murański)

Daphne cneorum (wawrzynek główkowaty)

Daphne mezereum (wawrzynek wilczełyko)

Daphne mezereum var. alba (wawrzynek wilczełyko odm. biala)

Daphne tangutica (wawrzynek tangucki)

Thelypteridaceae (zachylnikowate)

Thelypteris palustris (zachylnik błotny)

Tofieldiaceae (kosatkowate)

Tofieldia calyculata (kosatka kielichowa)

Trapaceae (kotewkowate)

Trapa natans (kotewka orzech wodny)

Trilliaceae (trójlistowate)

Paris quadrifolia (czworolist pospolity)

Typhaceae (pałkowate)

Typha angustifolia (pałka wąskolistna)

Typha latifolia (pałka szerokolistna)

Typha minima (pałka drobna)

Urticaceae (pokrzywowate)

Urtica dioica (pokrzywa zwyczajna)

Urtica urens (pokrzywa żegawka)

Valerianaceae (kozłkowate)

Valeriana officinalis (kozłek lekarski)

Valeriana sambucifolia (kozłek bzowy)

Verbenaceae (werbenowate)

Verbena bonariensis (werbena patagońska)

Violaceae (fiołkowate)

Viola arvensis (fiołek polny)

Viola canina (fiołek psi)

Viola elatior (fiołek wyniosły)

Viola odorata (fiołek wonny)

Viola odorata f. alba (fiołek wonny odm. biała)

Viola riviniana (fiołek Rivina)

Viola rupestris (fiołek skalny)

Viola silvestris (fiołek leśny)

Viola tricolor (fiołek trójbarwny)

Viola × wittrockiana (fiołek ogrodowy)

Vitaceae (winoroślowate)

Parthenocissus quinquefolia (winobluszcz pięciolistkowy)

Parthenocissus tricuspidata (winobluszcz trójklapowy)

Vitis vinifera (winorośl właściwa)

Xanthorrhoeaceae (żółtakowate)

Hemerocallis × hybrida (liliowiec ogrodowy)

Woodsiaceae (rozrzutkowate)

Athyrium distentifolium (wietlica alpejska)

Athyrium filix-femina (wietlica samicza)

Cystopteris alpina (paprotnica królewska)

Cystopteris fragilis (paprotnica krucha)

Gymnocarpium dryopteris (zachyłka trójkątna)




Kris1304©2010-2016